Kolejna sobota w przedszkolu

2012-09-24 21:03

Zajęcia przedszkolne 22 września rozpoczęliśmy od bardzo ważnej rzeczy a mianowicie ustalenia zasad właściwego zachowania się podczas zajęć, czyli co można a czego nie powinno się robić. Dzieci wspólnie z paniami wychowawczyniami odrysowały swoje rączki na kartce na znak akceptacji ustalonych zasad.

1. Używamy zwrotów grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję

2. Dzielimy się zabawkami – bawimy się grzecznie

3. Słuchamy poleceń pań przedszkolanek

4. Dbamy o porządek w sali – odkładamy zabawki na miejsce

5. Dbamy o swoją czystość .

Głównym tematem dnia były jednak rozmowy na temat budowy własnego ciała. Dzieci utrwalały nazewnictwo ciała poprzez słuchanie piosenki „Raczki robią klap, klap, klap”, wierszyka „Moje ciało”(podręcznik) i zabawy grupowe.

Czterolatki otrzymały dzisiaj  swoje pierwsze książeczki i z wielkim zaciekawieniem rozpoczęły przeglądanie co też ciekawego się w nich kryje a potem kolorowały i rozwiązywały zadania.

Później było wspólne śniadanko

A potem zabawy na świeżym powietrzu

Na koniec spotkania maluszki podawały swoje propozycje nazwy grupy przedszkolnej: Motylki, Biedronki, Krasnale, Słoneczka, Kwiatuszki.

Czekamy na więcej propozycji od rodziców.

opracowała Katarzyna Jaroszewska