To co było

2020-06-22 15:35

Na tę stronę trafiają wszystkie ważniejsze teksty z naszej strony, które nie są już aktualne, ale opisują to co działo się w naszej szkole. Jest to wirtualne archiwum wydarzeń Polskiej Szkoły Sobotniej w Worksop.

2020-02-15 17:47

W sobotę 15 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci oraz przybyli goście mogli obejrzeć wspaniale przygotowane przedstawienie kukiełkowe pod tytułem "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów klasy III.
Wzięliśmy również udział w zabawie prowadzonej przez  HAPPY CHILD
.
Dziękujemy wszystkim organizatorom za poświęcony czas i przygotowanie wszystkich atrakcji
.

Spotkanie wigilijne

2019-12-14 17:44

Dnia 14 grudnia dzieci wraz z rodzinami wzięły udział w "Spotkaniu Wigilijnym".
Oprócz degustacji potraw wspólnie kolędowaliśmy z zaproszonymi gośćmi.
Bilety wstępu w wysokości 1 funta od osoby można było nabyć przy wejściu głównym do budynku szkoły.

Dzień Nepodległości

2019-11-23 17:41

W sobotę 23 listopada. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
W tym dniu odbył się także finał konkursu wiedzy o Polsce "Skąd pochodzę".

Pasowanie na ucznia

2019-10-19 17:38

W sobotę 19 października odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na ucznia szkoły. To był wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy I, odświętnie ubrani, zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Gronkiewicz. Po zakończeniu części artystycznej dzieci z dużym zaangażowaniem powtarzały słowa przysięgi. Następnie dyrektor Anna Gąsior dokonała aktu pasowania, dotykając kredką - jak czrodziejską ròżdżką ramion swoich podopiecznych i wypowiadając zdanie "Pasuję Cię na ucznia Polskiej Szkoły Sobotniej".
Po zakończeniu akademii w klasie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodzicòw oraz drobne upominki.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2019-09-21 17:36

W piękną, słoneczną sobotę 21 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2019/2020.
Tuż po uroczystym odśpiewaniu hymnu, głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Gąsior, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególną uwagę zwracając na nowe dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły naukę w naszej szkole.
Z kolei wszystkim uczniom i nauczycielom pani dyrektor życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich planów.
Glos zabrała również pani Karina Nowak, która przypomniała najważniejsze fakty dotyczące osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Po krótkim apelu wszystkie dzieci udały się do klas na pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym.

Zakończenie roku szkolnego i festyn

2019-06-29 17:32

W dniu 29 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z festynem rodzinnym. Ten ostatni dzień w szkole sprawił nam wiele radości. Zaplanowaliśmy dla wiele atrakcji: konkurencje sportowe, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, loteria fantowa, kiermasz książek, stół nagród, wata cukrowa. Nie zabrakło kiełbaski z grilla oraz innych frykasów w naszym bufecie.

Ogłosiliśmy konkurs na "Najsmaczniejszą sałatkę jarzynową".

Rocznica I komunii swiętej

2019-06-02 17:21

W niedzielę 2 czerwca 2019 roku w kościele pw. św. Józefa w Worksop siedmioro uczniów naszej szkoły przeżywało rocznicę pierwszej komunii świętej. Mszy świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Kazimierz Bidziński. Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość.

Dzień Matki 2019

2019-05-08 17:18

8 maja w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz część artystyczną. Dziękujemy dzieciom i wszystkim organizatorom za wspaniałe przygotowanie akademii.

Uroczysta akademia

2018-11-10 10:32

Dnia 10 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni angielscy goście, licznie przybyli rodzice oraz dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uwagę przyciągała piękna dekoracja. Występ uświetniony został przez tańce ludowe naszych dzieci i po raz pierwszy śpiew nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: Radzie Rodziców, rodzicom, nauczycielom, dzieciom, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia. Dziękujemy sponsorom piekarni Oława, firmie J.E.& P.J. Porter Shopfitters Ltd. oraz pani Ani Winiarczyk.

Wpisy: 1 - 10 z 77