Dzień Pluszowego Misia

2012-11-26 19:12

24 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Misia w naszym przedszkolu. Dzieci usłyszały historię  małego misia, który dawno temu przypadkowo został postrzelony przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ocalił mu jednak życie a całe te zdarzenie uwiecznione zostało na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. To z kolei poddało pomysł, pewnemu sklepikarzowi z Brooklynu, produkcji pluszowych misiów o nazwie Teddy. Od tej pory właśnie ta nazwa, Teddy Bear, przylgnęła do wszystkich pluszowych niedźwiadków na całym świecie.

Prawie wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola ulubione, „misiowe“ przytulanki. Były misie małe i średnie, różowe, białe, brązowe i kilkukolorowe, w ubrankach, z kokardami... Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy...

Później dzieci wykonały pracę plastyczną Pluszowego Misia. Z pociętych kawałków miały ułożyć misia, przykleić  i pokolorować.

Dzień w przedszkolu był pełen misiowych wrażeń.