Konkurs na portret Pluszowego Misia

2012-11-24 12:10

 24 listopada (sobota) obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci mogły przynieść do szkoły swoje ukochane misie. W związku z tym ogłosiliśmy wśród dzieci naszej szkoły konkurs na portret Pluszowego Misia.

Pluszowy miś jest bardzo popularny na całym świecie i zna go każde dziecko. 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasz konkurs jest związany z obchodami właśnie tego święta. Wykonanie portretu misia nie powinno nikomu przysporzyć trudności, tym bardziej, że chyba każde dziecko ma lub miało swojego misia.  Bohaterami prac konkursowych mogą również być misie znane z popularnych filmów dla dzieci np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy Colargol.  

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 

Termin składania prac – 01.12.2012

Technika wykonania prac jest dowolna. Mogą być malowane farbami akwarelowymi, plakatowymi, rysowane kredkami, pastelami olejnymi, wyklejane tkaninami lub wydzierane z kolorowego papieru.

Format pracy nie powinien być większy niż A3. Każda praca powinna zawierać na odwrocie imię nazwisko i grupę.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

       I kat.        przedszkole, grupa 0, grupa 1

II kat.        grupa 2, grupa 3, grupa 4

Rozstrzygnięcie konkursu 15 grudnia 2012 roku. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Najlepsze prace zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.