Pierwszy dzień w przedszkolu za nami

2012-09-17 19:58

15 września rozpoczęła się dla 3 i 4 letnich dzieci „przygoda z przedszkolem” w Polskiej Szkole w Worksop. Dla niektórych maluszków nie był to pierwszy raz w tej sali w związku z czym śmiało ruszyły do ulubionych zabawek. Dla innych była to jednak pierwsza rozłąka z rodzicami i pojawiły się momenty wzruszenia. Jednakże wspólna zabawa pomogła przezwyciężyć smutek. Podczas zabaw dzieci poznawały swoje imiona, zapoznawały się dokładniej z kącikiem czytelniczym, miejscem zabaw, łazienką. Odbył się pierwszy wspólny posiłek podczas którego odbyła się rozmowa na temat ulubionych potraw dzieci.
Mam nadzieję, że w przyszłą sobotę upłynie mniej łez przy rozstaniu z rodzicami.
 
Aby naszych maluszków nie nazywać wciąż maluszkami ogłaszam KONKURS NA NAZWĘ grupy przedszkolnej. Wszelkie propozycje prosimy przekazywać wychowawcom grupy.

 

Autor: Katarzyna Jaroszewska, wychowawca grupy przedszkolnej