Uroczysta akademia

2018-11-10 10:32

Dnia 10 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaproszeni angielscy goście, licznie przybyli rodzice oraz dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uwagę przyciągała piękna dekoracja. Występ uświetniony został przez tańce ludowe naszych dzieci i po raz pierwszy śpiew nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: Radzie Rodziców, rodzicom, nauczycielom, dzieciom, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego dnia. Dziękujemy sponsorom piekarni Oława, firmie J.E.& P.J. Porter Shopfitters Ltd. oraz pani Ani Winiarczyk.