Witamy w roku szkolnym 2021/2022

2021-09-27 15:03

W sobotę 11 września w naszej nowej placówce, którą jest Holy Family Primary School odbyła się inauguracja roku szkolnego. To właśnie tutaj będziemy od tej jesieni uczyć się i bawić po polsku, w grupach przedszkolnych i klasach lekcyjnych.

 

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem polskiego hymnu narodowego. Dyrektor szkoły Anna Gąsior przywitała wszystkich obecnych i przedstawiła grono pedagogiczne. Wspomniała również o dodatkowych zajęciach z tańca ludowego i gry na gitarze, a także zajęciach na świetlicy. Pani Dyrektor przypomniała o wybuchu II Wojny Światowej 1-ego września 1939 roku, a następnie oddała głos Karinie Nowak, która poprowadziła krótką prelekcję dotycząca tych tragicznych wydarzeń i wkładu Polski w zwycięstwo, a także przypominała o bohaterze narodowym i świętym kościoła katolickiego - św. Maksymilianie Marii Kolbe.

 

Po części oficjalnej nastąpił przydział uczniów do poszczególnych grup. Uczniowie i rodzice wraz z wyznaczonymi nauczycielami udali się do swoich klas, gdzie kontynuowano ustalenia organizacyjne.

 

Mamy nadzieję, że ten rok będzie inny niż poprzedni i wszyscy uczniowie na stałe powrócą do szkolnych ławek, Na ten rok szkolny życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, a nasza szkoła miejscem radości i wielu przyjaźni.